Czy depilacja laserowa to dobry wybór? Zalety i wady zabiegu

Usuwanie włosków laserem jest bardzo skuteczne, jednak zabieg ten wybierają tylko niektóre osoby. Na czym dokładnie polega depilacja laserowa? Jakie są główne zalety i wady tego zabiegu? Sprawdź najważniejsze informacje o depilacji laserem!

Na czym polega depilacja laserem?

Zabieg depilacji laserowej służy do trwałego usuwania niechcianego owłosienia z wykorzystaniem wiązki laserowej.

W trakcie depilacji laser wnika w skórę i niszczy cebulkę włosową razem z jej korzeniami. Jej uszkodzenie jest efektem pochłonięcia energii lasera przez barwnik włoska. Energia ta przekształca się w energię termiczną i niszczy cebulkę przez jej uwęglenie.

Obecnie zabieg ten można wykonać w różnych miastach w Polsce.

Depilacja laserowa – czy warto?

Przed zdecydowaniem się na zabieg depilacji laserowej warto uwzględnić zarówno jego zalety, jak i wady. Czy warto go przeprowadzić?

Zalety depilacji laserowej

Wysoka skuteczność

Jedną z największych zalet depilacji laserowej jest jej skuteczność. To obecnie jedyna metoda, która potrafi fizycznie usunąć cebulkę włosa i dzięki temu zapobiec ponownemu odrostowi włosków. Doskonale sprawdza się zatem u tych osób, którym zależy na całkowitym i długotrwałym pozbyciu się niechcianego owłosienia.

Szerokie zastosowanie

Depilacja laserowa pozwala na usunięcie włosków z różnych części ciała u kobiet i u mężczyzn. Najczęściej wybierana jest w celu usuwania włosków na nogach, ale również pod pachami, w okolicach intymnych, na brzuchu, plecach. Kobiety często decydują się też na wydepilowanie wąsika na twarzy, którego regularne golenie może być kłopotliwe.

Przyszłościowa decyzja

Depilacja laserowa pozwala na uzyskanie trwałych efektów, a do ewentualnego odrostu małych ilości włosków dochodzi po latach. To powoduje, że laser jest przyszłościowym wyborem i pozwala nie tylko zaoszczędzenie czasu, ale i pieniędzy. Ponadto pozwala uniknięcie podrażnień skórnych, które pojawiają się często po goleniu.

Wady depilacji laserowej

Wysoka cena

Głównym minusem depilacji laserem jest cena, ponieważ w celu wykonania pełnej serii zabiegów konieczne będzie wydanie nawet ponad 2 tysięcy złotych w przypadku wydepilowania całych nóg. W przypadku obszarów jak pachy czy okolice bikini cena jest już niższa, jednak nadal dość wysoka. Warto jednak spojrzeć na ofertę tego typu z perspektywy czasu oraz trwałości efektów, ponieważ depilacja laserowa pozwala na uzyskanie doskonałych rezultatów.

Konieczność wykonania serii zabiegów

Aby usunąć włoski laserem, nie wystarczy pojedynczy zabieg. Konieczne będzie wykonanie paru zabiegów w kilkutygodniowych odstępach, aby osiągnąć najlepsze efekty. Ma to związek ze sposobem wzrostu włosków, które znajdują się jednocześnie w różnych fazach rozwoju.

Przeciwwskazania do zabiegu

Warto pamiętać o tym, że zabieg depilacji laserowej ma określone przeciwwskazania, dlatego też nie może być on wykonany u każdej osoby. To powoduje, że depilacja tego typu nie być przeprowadzona zawsze. Ponadto może wymagać ona odstawienia określonych suplementów, leków i kosmetyków przed wykonaniem zabiegu.

 

Dodaj komentarz