Fala uderzeniowa – na co pomoże? Wskazania do zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej może dać bardzo dobre efekty w przypadku wielu dolegliwości. Kiedy warto zdecydować się na także procedurę?

Gdy jesteś zainteresowany zabiegiem jak fala uderzeniowa Kraków to miasto, w którym można skorzystać z szerokiej gamy salonów oraz klinik, w których jest on dostępny.

 

Czym jest fala uderzeniowa?

Falą uderzeniową nazywa się rodzaj zabiegu zaliczane go do kategorii fizykoterapii, który polega na wywołaniu efektu gwałtownego wzrostu ciśnienia w krótkim czasie. Impuls jest generowany i dostarczany do tkanek za pomocą odpowiedniego urządzenia, które pozwala na zogniskowanie go na określonym obszarze.

 

Za pomocą fali uderzeniowej można wpływać na tkanki miękkie oraz na ośrodki wodne, co pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów leczniczych. Stąd też fala uderzeniowa jest obecnie używana coraz częściej jako metoda rehabilitacyjna.

 

Fala uderzeniowa – zastosowanie

Zabieg jak fala uderzeniowa ma wszechstronne zastosowanie, dlatego może być on wykorzystany w leczeniu wielu dolegliwości.

 

Za pomocą fali uderzeniowej można uzyskać efekty jak:

  • Działanie przeciwbólowe,
  • Przyspieszenie mikrokrążenia,
  • Zwiększenie przekaźnictwa komórkowego,
  • Przyspieszenie metabolizmu komórkowego,
  • Stymulowanie wzrostu komórek,
  • Zwiększenie produkcji kolagenu,
  • Skuteczniejsze gojenie się kości,
  • Zmniejszenie stopnia napięcia tkanek.

 

Powyższe efekty powodują, że zabiegi z falą uderzeniową są polecane w przypadku leczenia różnych urazów oraz schorzeń ortopedycznych. Polecane są one między innymi przy zapaleniach oraz zwapnieniach stawów, bólach stawowych, schorzeniach ścięgien, zastanych mięśniach.

 

Gdzie skorzystać z fali uderzeniowej?

W przypadku zabiegu jak fala uderzeniowa Kraków to miasto, gdzie osoby zainteresowane jego wykonaniem mogą udać się do wielu punktów.

 

Najczęściej z fali uderzeniowej korzysta się prywatnie w gabinetach zajmujących się rehabilitacją oraz odnową biologiczną. Oferują go także wybrane placówki medyczne.

Dodaj komentarz