Depilacja laserem – droga, ale skuteczna. Kiedy warto?

Usuwanie niechcianego owłosienia z wykorzystaniem depilacji laserowej to sposób na gładką skórę na wiele lat. Niestety, metoda ta nadal nie jest stosowana powszechnie ze względu na wysokie ceny. Kiedy warto zdecydować się na zabieg depilacji laserem?

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest typem zabiegu służącego do usuwania owłosienia z różnych partii twarzy i ciała. Do tego celu wykorzystuje się specjalne urządzenia laserowe, które są bezpieczne w użyciu i dają bardzo dobre rezultaty w przypadku włosków o zróżnicowanych kolorach – także tych jaśniejszych.

Podczas zabiegu depilacji laserowej dochodzi do zniszczenia cebulki włosowej i mieszka włosowego, czyli struktur, z których wyrastają włoski. Wówczas nie dochodzi do ponownego odrostu owłosienia, więc aksamitnie gładką skorą można cieszyć się latami.

Dzisiaj zabieg ten można wykonać w praktycznie każdym dużym mieście w Polsce. W przypadku zabiegu jak depilacja laserowa Kraków daje dostęp do jednych z najlepszych klinik i gabinetów w Polsce, w których można usunąć włoski z użyciem najnowocześniejszych urządzeń laserowych i pod okiem uznanych specjalistów.

Depilacja laserowa – zastosowanie

Zabieg depilacji laserowej może być prowadzony zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Ma on bardzo szerokie zastosowanie i można wykonać go na różnych partiach ciała i dodatkowo na twarzy.

Najczęściej klienci gabinetów i klinik prowadzących depilację laserową decydują się na zabiegi jak:

  • depilacja laserowa nóg
  • depilacja laserowa strefy bikini
  • depilacja laserowa pach
  • depilacja laserowa wąsika

Ponadto można także zdecydować się na zabiegi na innych częściach ciała, przykładowo na brzuchu, klatce piersiowej, plecach, pośladkach, rękach, dlatego depilacja laserem ma uniwersalne zastosowanie.

Kiedy warto wybrać się na depilację laserową?

Depilacja z wykorzystaniem lasera ma bardzo wiele korzyści, co powoduje, że zabieg ten cieszy się sporym zainteresowaniem. Jego minusem jest jednak dość wysoka cena, ponieważ wymaga on wyłożenia nawet ponad 2 tysięcy złotych w krótkim czasie, by na trwałe pozbyć się niechcianych włosków.

Na depilację laserową warto zdecydować się w poniższych sytuacjach:

  • Szybko rosnące owłosienie, które wymaga bardzo częstego golenia, woskowania,
  • Owłosienie w ciemnym kolorze, na przykład widoczne pod pachami nawet po zgoleniu, wąsik na twarzy,
  • Kompleksy wynikające z niechcianego owłosienia,
  • Częste podrażnienia skóry po goleniu, woskowaniu – wybierając depilację laserową, można ich uniknąć, ponieważ włoski usuwane są na stałe.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Cena depilacji laserowej jest zależna przede wszystkim od obszaru, na którym wykonuje się zabieg, dlatego też depilacja nóg będzie droższa od depilacji bikini. Trzeba też pamiętać, że depilację prowadzi się w serii, a liczba wskazanych zabiegów zależna jest od indywidualnej reakcji. Zwykle prowadzi się od 3 do 5 sesji.

Za depilację laserową należy zapłacić od około 80 złotych za mały obszar do 200 złotych za duży obszar. Cenniki można uzyskać na stronach internetowych gabinetów i klinik.

 

Dodaj komentarz