Aktywność przez cały rok

Początek roku to czas, kiedy wiele osób robi sobie noworoczne postanowienia. Jednym z tych najczęstszych jest zadbanie o kondycję fizyczną i schudnięcie. Nie warto jednak czekać z realizacją takich postanowień. Każdy moment jest dobry aby zacząć o siebie dbać. Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna wcale nie musi się rozpoczynać 1 stycznia. Najlepiej postanowienia wdrożyć w życie od razu, kiedy tylko się pojawią.   

 

Od jakich ćwiczeń zacząć trening

Wiele osób zastanawia się jakie ćwiczenia będą dobre na początek, dla osoby początkującej, która z ruchem miała niewiele wspólnego. Zawsze dobrym rozwiązaniem jest rozpoczęcie aktywności fizycznej od ćwiczeń niezbyt intensywnych. Trzeba dać czas organizmowi, aby się do nich przyzwyczaił i zwyczajnie się nie zniechęcić. Mogą to być spacery dwa lub trzy razy w tygodniu, początkowo wolne- z czasem szybsze. Spacery można połączyć z bieganiem. 

Innym dobrym pomysłem jest trening z instruktorem na siłowni. To bardziej motywujące niż ćwiczenia w pojedynkę. Ponadto instruktor po przeprowadzeniu odpowiedniego wywiadu dobierze idealny trening dopasowany do danej osoby. 

 

Nowoczesne formy treningu

Jeśli kogoś nie przekonują spacery, bieganie, czy tradycyjne treningi, koniecznie powinien zapoznać się z treningiem EMS na intime.pl. To innowacyjna forma treningu, która przynosi rewelacyjne efekty. Trening EMS wykonywany pod okiem profesjonalnego instruktora. 

 

Na czym polega trening EMS? 

Jest to trening połączony z elektrostymulacją mięśni. Stąd wywodzi się jego nazwa (EMS – Electric Muscle Stimulation).

Ćwiczenia wykonywane są w specjalnym kombinezonie z elektrodami. Do kombinezonu dostarczany jest impuls powodujący skurcze mięśni.  

 

Zalety treningu EMS

Trening EMS przynosi szereg zalet. Główną są szybkie, widoczne efekty. A kolejnym czas treningu. Wystarczy bowiem 20 minut treningu EMS w tygodniu, aby wypracować swoje cele. Podczas treningu angażowane jest 90% aparatu mięśniowego. Pracuje więc niemal całe ciało. Stymulowane są mięśnie głębokie.  Tego rodzaju trening nie obciąża ani kręgosłupa ani stawów, jest więc bezpieczny. Wykorzystywany jest również jako forma rehabilitacji. Trening zawsze wykonywany jest pod stałą kontrolą trenera personalnego.

Zaletami treningu EMS są m.in:

  • ujędrnienie skóry, redukcja cellulitu
  • zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej
  • zwiększenie masy mięśniowej
  • poprawa wytrzymałości organizmu
  • poprawa przemiany materii

 

Dla kogo skierowane są treningi EMS

Trening EMS skierowany jest głównie do osób, które oczekują szybkich efektów w krótkim czasie. Wystarczy jeden 20 min. trening w tygodniu. Porównuje się 20 min treningu EMS do 90 min treningu na siłowni. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie dysponują w tygodniu dużą ilością wolnego czasu.  Korzystać z niego może młodzież, dorośli, seniorzy, osoby aktywnie trenujące, jak i całkiem początkujące. Korzyści przyniesie również osobom po kontuzjach i urazach. 

Trening nie wymaga specjalnego przygotowania. Każda sesja jest dobierana do indywidualnych potrzeb.

 

Dodaj komentarz