Zmarszczki na czole? Zdecyduj się na botoks

Toksyna botulinowa, czyli botoks jest powszechnie używana w zabiegach medycyny estetycznej. Sprawdzi się także na zmarszczki na czole.

Zmarszczki widoczne na czole najczęściej pojawiają się jako pierwsze. Są one efektem mimiki twarzy, dlatego powstają na skutek ruchu jej mięśni. Aby się ich pozbyć, trzeba sięgnąć po odpowiedni preparat – toksynę botulinową. Co warto wiedzieć na temat botoksu?

 

Czym tak naprawdę jest botoks?

Botoks kojarzony jest głównie jako substancja usuwająca zmarszczki, jednak warto wskazać, że tak naprawdę ma on znacznie szersze zastosowanie wynikające z jego właściwości.

 

Toksyna botulinowa, w skrócie określana jako botoks, to jad kiełbasiany produkowany przez bakterie – laseczki Clostridium botulinum. Jest to silna substancja toksyczna, która oddziałuje na układ nerwowy, powodując miejscowe zablokowanie przewodnictwa pomiędzy neuronami. W efekcie prowadzi do pojawienia się blokady ruchu mięśni.

 

W dużych dawkach jad kiełbasiany jest w stanie spowodować śmierć, jednak badacze odkryli, że wtedy, gdy jest on stosowany w niewielkich ilościach, może dać działanie terapeutyczne.

 

Za pomocą botoksu leczy się różnego rodzaju dolegliwości dotykające tkanki mięśniowej i nerwowej, między innymi tiki, zeza, skurcze, spastyczność mięśni. Dodatkowo jest on stosowany w medycynie estetycznej.

 

Botoks na zmarszczki – jak działa?

Dzięki zastosowaniu botoksu można uzyskać bardzo dobry efekt redukcji zmarszczek pochodzenia mimicznego. Wynika to z faktu, że zmarszczki te formują się w warstwie mięśniowej twarzy, czyli właśnie tam, gdzie działa toksyna.

 

Odpowiednia dawka botoksu wstrzyknięta bezpośrednio w zmarszczkę powoduje zablokowanie ruchu mięśnia, a tym samym daje efekt usunięcia zmarszczki. Taki rezultat utrzymuje się najczęściej od 3 do 6 miesięcy. Potem procedura może być wykonana ponownie.

 

Nie trzeba jednocześnie obawiać się efektu maski. Właściwie podany botoks umożliwia zredukowanie widoczności zmarszczek w naturalny sposób. Oczywiście, duże znaczenie ma wybór odpowiedniego gabinetu, gdzie usługa prowadzona jest przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej.

 

Osobom zamierzającym wykonać zabieg jak botoks Kraków zapewnia dostęp do wielu sprawdzonych specjalistów w tej dziedzinie.

 

Usuwanie zmarszczek na czole botoksem to zatem najlepszy sposób, by pozbyć się tego defektu. Wystarczy tylko jedna wizyta w gabinecie prowadzącym botoks w Krakowie, aby zapomnieć o nieestetycznych liniach widocznych na czole.

Dodaj komentarz