Profesjonalna depilacja laserowa – na czym polega i czy warto z niej skorzystać?

Chcesz pozbyć się owłosienia z nóg lub spod pach? A może masz częste podrażnienia okolic intymnych po goleniu? W takim przypadku pomyśl o skorzystaniu z zabiegu depilacji laserowej. Na czym dokładnie polega depilacja owłosienia laserem? Czy warto z niej skorzystać? Oto najważniejsze informacje!

Czym jest depilacja laserowa?

Niechciane włoski można usuwać za pomocą różnych metod. Wśród nich znajdują się golenie, woskowanie, korzystanie z depilatora mechanicznego czy pasty cukrowej, ale również depilacja laserowa.

Depilacja laserem polega na usuwaniu zbędnych włosków z użyciem lasera. Laser jest w stanie skutecznie zniszczyć struktury włosków, w tym ich cebulki oraz mieszki, dlaczego po zastosowaniu tej metody nie dochodzi do ponownego odrostu owłosienia. To powoduje, że depilacja laserowa jest obecnie jedyną metodą, która pozwala na trwałe pozbycie się kłopotliwych włosków.

Obecnie używane lasery znacznie różnią się od tych, które wykorzystywane były przed laty. Są o wiele skuteczniejsze i mogą być używane nie tylko w celu usuwania ciemniejszych, ale także jaśniejszych włosków, na przykład blond, rudych czy siwych. Nie powodują też zagrożenia dla skóry jak lasery używane kiedyś.

Depilacja laserowa – jakie ma zastosowanie?

Depilacja laserowa pozwala na skuteczne usuwanie włosków z różnych partii ciała oraz dodatkowo z twarzy. Za jej pomocą można pozbyć się ich na stałe i zapomnieć o regularnym goleniu lub depilowaniu ich depilatorem mechanicznym.

Za pomocą depilacji laserowej można pozbyć się włosków w miejscach jak:

  • nogi
  • okolice bikini
  • pachy
  • ręce
  • plecy
  • brzuch
  • pośladki
  • twarz

Gdzie można wykonać depilację laserową?

Obecnie depilacja laserowa jest bardzo popularnym zabiegiem i można wykonać go w wielu punktach. W prowadzeniu procedur tego typu specjalizują się gabinety i kliniki medycyny estetycznej, a także gabinety prowadzące wyłącznie zabiegi depilacji laserowej.

Osoby, które chciałyby zdecydować się na zabiegi jak profesjonalna depilacja laserowa w Rzeszowie, mogą także wykonać go w renomowanych klinikach i gabinetach, gdzie dostępne są nowoczesne urządzenia laserowe.

Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

Zabieg depilacji laserowej polecany jest w przypadku osób, które chcą cieszyć się z aksamitnie gładkiej skóry, bez konieczności systematycznego usuwania nadmiaru włosków, co również zajmuje dużo czasu.

Najczęściej zabiegi te wybierają kobiet, które decydują się na depilację laserową nóg, pach oraz okolic bikini. Również chętnie przeprowadzana jest depilacja laserowa wąsika na twarzy – pozwala na całkowite zlikwidowanie tego defektu kosmetycznego.

Czy warto wykonać zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej będzie bardzo dobrym wyborem dla każdej osoby, której zależy na większym komforcie oraz na oszczędności czasu. Chociaż jest on dość drogi, to jednak jest on korzystną opcją, ponieważ raz wykonana seria zabiegów pozwala na cieszenie się z gładkiej skóry na wiele lat.

Informacje o zabiegu depilacji laserowej oraz aktualne cenniki można sprawdzić już teraz na witrynach gabinetów i klinik.

 

Dodaj komentarz