Jak skorygować odstające uszy? Wybierz dobrego chirurga!

Skorygowanie odstających uszu jest obecnie jednym z najczęściej prowadzonych zabiegów chirurgii plastycznej. Kiedy można go wykonać? Jak znaleźć dobry gabinet świadczący usługi w tym zakresie?

Odstające uszy są problemem już od najmłodszych lat. Do powstania takiego defektu najczęściej dochodzi na skutek czynników genetycznych, lecz również może mieć on związek z nieprawidłowym układaniem główki dziecka podczas snu.

Operacja plastyczna uszu – kiedy warto?

Obecnie z problemem odstających uszu można sobie poradzić. W tym celu prowadzi się operacje plastyczne, które nazywane są także korektą uszu albo otoplastyką – plastyką uszu.

Z zabiegów korekcji odstających uszu korzysta dzisiaj wiele osób, które chciałyby pozbyć się tego problemu estetycznego. Co ważne, może być on prowadzony już u kilkuletnich dzieci, co powoduje, że można wyeliminować go bardzo wcześnie.

Oczywiście, korekta odstających uszu może być wykonana także w późniejszym wieku. Gdy nie została ona wykonana w dzieciństwie, wtedy najczęściej decydują się na nią osoby dorosłe, które mogą wtedy samodzielnie pokryć jej koszty.

Gdy zatem problem odstających uszu jest realny, warto zdecydować się na specjalistyczny zabieg, za pomocą którego można osiągnąć widoczne i trwałe efekty.

Na czym polega plastyka uszu?

Zabieg jak korekcja plastyczna uszu polega na odpowiednim nacięciu skóry za uszami, a następnie na odpowiednim ukształtowaniu tego obszaru, aby małżowiny uszne przylegały do głowy.

Dodatkowo zabieg może także obejmować modyfikację wyglądu małżowiny usznej, dlatego pozwala ona także na uzyskanie atrakcyjnych efektów wtedy, gdy uszy mają kształt, który nie odpowiada pacjentowi.

U dzieci zabieg plastyczny tego typu przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, czyli w narkozie. Z kolei u osób dorosłych może być on także wykonany w znieczuleniu miejscowym.

Gdzie można wykonać zabieg otoplastyki?

Plastyka uszu, czyli otoplastyka jest zabiegiem oferowanym przez wiele klinik i gabinetów chirurgii plastycznej działających na terenie całej Polski. Duże znaczenie ma zatem wybranie takiego gabinetu, który jest w stanie zaoferować usługi na najwyższym poziomie.

Osobom zamierzającym skorzystać z procedury jak korekta odstających uszu Kraków zapewnia dostęp do sprawdzonych specjalistów w tej dziedzinie. Z ofertą klinik i gabinetów prowadzących zabiegi plastyczne uszu w Krakowie można zapoznać się bliżej online.

Wybierając odpowiednie miejsce do wykonania gabinetu, warto zdecydować się przede wszystkim placówkę cieszącą się zaufaniem klientów, zatrudniającą doświadczonych specjalistów. Bardzo pomocne w jej wyborze będzie sprawdzenie opinii, jakie można znaleźć w internecie.

Zabieg korekcji uszu – ile kosztuje?

Niestety, za zabieg korekcji uszu należy zapłacić z własnej kieszeni, ponieważ NFZ go nie refunduje. Z jakimi kosztami jego wykonania muszą liczyć się pacjenci?

Najczęściej koszt korekcji uszu wynosi od około 4 do 6 tysięcy złotych w zależności od zakresu zabiegu oraz miejsca, w którym ma być on wykonany. Warto także pamiętać o tym, że dodatkowe koszty dotyczą wizyt lekarskich oraz diagnostyki, jaka wymagana jest do wykonania przed procedurą, w tym badań krwi.

Cenniki otoplastyki można sprawdzić bezpośrednio na stronach internetowych klinik i gabinetów chirurgii plastycznej.

Gdy zatem problemem są odstające uszy lub też nieestetyczny kształt uszu, w takiej sytuacji można zdecydować się na skorzystanie z zabiegu plastycznego, by zmienić ich wygląd. Teraz dostępny jest on w wielu różnych klinikach i gabinetach, gdzie można otrzymać kompleksową pomoc, by uzyskać atrakcyjny wygląd.

 

 

Dodaj komentarz