Znamy wiele różnych metod pozbywania się niechcianego owłosienia na ciele. Najpopularniejszym zabiegiem jest golenie ciała. Drugim w kolejności jest depilacja przy pomocy wosku bądź depilatora mechanicznego.

Po co w ogóle depilujemy ciało?

Obecnie panuje moda na gładkie pozbawione owłosienia ciało. Kiedyś nie było takiej młody, kobiety również nie goliły nóg ani pach. Dzisiaj nieogolone nogi traktowane są jako przejaw zaniedbania, dlatego też każda kobieta korzysta z jakiejś formy usuwania owłosienia. Najszybciej usunie się je przy pomocy tradycyjnej golarki. Metoda ta jednak oprócz tej zalety ma również swoje wady. Włosy niestety odrastają szybko oraz są ciemniejsze i mocniejsze, co powoduje że golenie trzeba często powtarzać.

Metodą skuteczniejszą wydaje się więc depilacja woskiem na ciepło lub zimno bądź depilatorem mechanicznym. Nie każdy jednak zniesie ból towarzyszący tym zabiegom. I tutaj również pojawiają się pewne wady, gdyż włosy odrastają słabsze, delikatniejsze przez co mogą wrastać pod skórę i mogą tworzyć się stany zapalne.

Ciekawą nowoczesną alternatywą dla tego typu zabiegów jest zabieg depilacji laserowej. Zabieg ten przeprowadzany jest w gabinetach medycyny estetycznej oraz w gabinetach kosmetycznych. Polecany jest on dla osób, które mają tendencje do wrastania włosów pod skórę. Depilacja laserowa pozwala uzyskać zadowalające efekty już po kilku sesjach. Już po pierwszym zabiegu nie odrasta do 30% włosów. Najczęściej, aby całkowicie pozbyć się owłosienia wystarczają trzy do czterech sesji depilujących. Zabieg ten jest nieco bolesny, ale z uwagi na to że efekty są trwałe warto się poświęcić. Do zabiegu depilacji laserowej istnieją pewne przeciwwskazania najczęstszym przeciwwskazaniem są włosy w odcieniu blond, rude bądź siwe. Włosy takie pozbawione są pigmentu przez co ich depilacja laserowa nie będzie skuteczna.

Kolejnymi przeciwwskazaniami są: przyjmowanie doustnie leków światło uczulających, świeża opalenizna, zarówno uzyskana na słońcu jak poprzez samoopalacz bądź bronzer, nowotwory, ciąża infekcje bakteryjne bądź wirusowe skóry. Należy pamiętać o tym, że depilacji laserowej nie wykonuje się na opalona skórę. Dlatego najczęściej zabiegi takie wykonywane są późną jesienią bądź zimą kiedy to w naszym klimacie jest mniej słońca i skóra nie jest opalona. Zakazane jest również doustnej przyjmowanie retinoidów nawet przez pół roku przed zabiegiem. Ponadto już na miesiąc przed zabiegiem zaprzestaje się depilacji skóry zarówno woskiem jak i depilatorem. Każda sesja depilacyjna trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut w zależności od obszaru depilacji. Kobiety najczęściej decydują się na depilację nóg, obszaru bikini jak również pach. Również mężczyźni korzystają z tej metody usuwania owłosienia. Uu nich najczęściej obszarem depilowanym są pachy, czasami również klatka piersiowa i plecy. Depilacja laserowa w Krakowie nie przysparza żadnych trudności w tym mieście jest wiele gabinetów profesjonalnych oferujących tą formę depilacji warto popytać znajomych o sprawdzony godny zaufania gabinet.