Pewnie każda kobieta słyszała o czymś takim jak makijaż permanentny. Warto jednak przypomnieć czym się charakteryzuje oraz jakie są jego najważniejsze zalety.

Zapewne głównym zadaniem makijażu permanentnego jest zapewnienie ułatwienie życia kobietom. Brak konieczności codziennego wykonywania makijażu pozwala zaoszczędzić naprawdę sporo czasu. Ponadto można mieć pewność, że będzie się wyglądało dobrze w każdej sytuacji, o każdej porze dnia czy nocy. Taki makijaż nie rozmazuje się tak jak tradycyjny. Nie straszy mu deszcz, śnieg czy kąpiel w basenie. Ponadto może on idealnie zatuszować pewne defekty skóry, na przykład przebarwienia czy plamy pigmentacyjne. Już od wielu lat ludzie upiększali swoje ciała na różne sposoby. Malowano ciała farbami, co było początkiem tatuażu. Jego początki wywodzą się z Chin gdzie dawniej używano pręcików bambusowych, które zakończone były cienką igłą do jedwabiu. Przy jej pomocy wbijano barwnik pod skórę szybkimi ruchami.

Przy pomocy umiejętnie dobranego makijażu permanentnego można skorygować kształt ust kiedy są niesymetryczne, można je powiększyć bądź nadać im wybrany przez siebie odcień. Również ten typ makijażu stosuje się do podkreślania oczu. Panie często decydują się na wykonanie kresek na powiekach, co powoduje, że spojrzenie zyskuje na wyrazistości. Również brwi często są podkreślane przy pomocy techniki makijażu permanentnego. Można nadać im gęstości, dodać głębszego koloru bądź skorygować ich kształt. Zbyt cienie brwi nie będą już problemem.

Dla kogo przeznaczony jest makijaż permanentny?

Jest on idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które cierpią na brak czasu rano. Nie mogą sobie pozwolić na poświęcanie cennych minut na wykonywanie makijażu. Ponadto osoby często uprawiające sporty wodne również korzystają z dobrodziejstw tego typu trwałego makijażu. Również osoby, które pozbawione są brwi czy rzęs na skutek stosowania chemioterapii mogą skorzystać na takim makijażu. Ponadto są panie, które nie malują się, z powodu uczulenia na składniki kosmetyków. Należy pamiętać, że w trakcie zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona. Może również pojawić się lekki obrzęk, który jednak wraz z pozostałymi objawami szybko znika. Po mniej więcej dwóch dniach skóra zaczyna się łuszczyć i wymaga wówczas nawilżania preparatami nawilżającymi. Przez pierwszy tydzień po zabiegu nie zaleca się korzystania z basenu oraz sauny, ponadto należy unikać kontaktu ze słońcem przez okres około sześciu tygodni. Makijaż permanentny należy wykonywać w profesjonalnych klinikach takich jak Bona Dea. Na stronie http://bonadea-krakow.net.pl można zapoznać się z ofertą kliniki w zakresie tego typu makijażu. Znajdziemy tam wymienione przeciwwskazania do wykonania tego typu zabiegu. Klinika Bona Dea oferuje wykonanie makijażu permanentnego Conture Make-Up firmy Long Time Liner. Ponadto wykorzystuje do tego urządzenie Conture Liner Duo które to daje jedynie minimalne odczucie bólowe. Warto zapoznać się z ofertą kliniki. Piękna twarz to idealna cera jak również wyraziste rysy.

makijaż_permanentny

makijaż_permanentny