Za wygląd kobiecej pupy odpowiadają mięśnie pośladkowe – mały, średni i duży, który jest najważniejszy, ponieważ to on odpowiada za jej kształt. Dodatkowo na pupę ma wpływ mięsień dwugłowy uda, który znajduje się bezpośrednio pod pośladkiem. Nie każda kobieta z natury ma jędrne pośladki, ale naturze można pomóc – wystarczy tylko kilka minut ćwiczeń w ciągu dnia, żeby uzyskać wymarzony efekt!

Najlepsze ćwiczenia na pośladki:
wypady, wykroki – zrób duży krok do przodu, ugnij kolano pod kątem, ale nie wychylaj się poza linię kolana, potem ugnij tylną nogę, powróć do pozycji wyjściowej, możesz także zastosować steper czy sztangielki
przysiady – stań w lekkim rozkroku, zrób przysiad z wyciągniętymi do przodu rękoma, pamiętaj o tym, by plecy pozostały proste, potem wyprostuj się i zepnij pośladki, możesz ćwiczyć także przed barierką, trzymając ją rękami

Ćwicz po około 15-30 powtórzeń w 1-3 seriach zależnie od swoich możliwości. Pamiętaj o tym, żeby na początku nie przetrenować się – możesz rozpocząć ćwiczenie co drugi dzień, a potem zwiększać ich częstotliwość.

Nie zapomnij też o tym, że inne sporty również świetnie wypływają na pośladki – jogging, jazda na rowerze czy pływanie. Odpowiednia dieta także będzie twoim sprzymierzeńcem. Możesz też trenować swoje pośladki podczas codziennych czynności, na przykład mocno naciskaj nogami na stopnie przy wchodzeniu po schodach, napinaj i rozluźniaj miejsce pośladków, gdy siedzisz przy biurku, czekasz na autobus lub zmywasz. W ten sposób możesz uzyskać spektakularne rezultaty!